Pozytywna ocena programowa dla pielęgniarstwa na WUM

Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej wydało pozytywną ocenę programową dla kierunku pielęgniarstwo prowadzonego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu praktycznym. Będzie ona obowiązywać przez najbliższe 6 lat - zgodnie z uprawnieniami PKA jest to maksymalny możliwy czas.

Ocena, którą wyrażono w uchwale Prezydium PKA z dnia 10 marca br., została wydana po zapoznaniu się z opinią zespołu nauk medycznych i nauk o zdrowiu, raportem zespołu oceniającego oraz stanowiskiem uczelni w sprawie oceny programowej kierunku pielęgniarstwo.
W uzasadnieniu stwierdzono m.in., że proces kształcenia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym umożliwia studentom kierunku pielęgniarstwo osiągnięcie założonych efektów uczenia się dla studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu praktycznym.
Wszystkie kryteria określone w rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 września 2018 r. w sprawie kryteriów oceny programowej zostały spełnione. Uzyskanie pozytywnej oceny PKA było możliwe dzięki zaangażowaniu w proces dydaktyczny i przygotowania do akredytacji całej społeczności akademickiej: nauczycieli, studentów i pracowników administracji.