WUM podpisał umowę z American Medical Opportunities

Umowa z AMO otwiera dla naszych studentów bazę placówek medycznych w USA, w których mogą odbywać wakacyjne praktyki zawodowe. Organizacja oferuje praktyki w renomowanych instytucjach o potwierdzonych kwalifikacjach w zakresie jakości prowadzonych staży. Pomaga również w załatwieniu formalności związanych z podróżą i miejscem zamieszkania. Naszej uczelni podpisanie umowy daje możliwość monitorowania przebiegu praktyk, które muszą być realizowane zgodnie z programem studiów.

AMO współpracuje z ponad 150 szpitalami i instytucjami akademickimi w Stanach Zjednoczonych, oferując kilkaset rodzajów praktyk m.in. w: Harvard Medical Faculty Physicians, University of Pittsburgh Medical Center, University of Illinois Chicago, University of Miami, MedStar Georgetown University Hospital, czy Saint Anthony Hospital w Chicago.

Porozumienie nawiązano z inicjatywy sekcji American Medical Student Asociation działającej na WUM (AMSA MUW Chapter). - Praktyki w USA dają studentom możliwość zdobycia gruntownej i interdyscyplinarnej wiedzy oraz ciekawych doświadczeń. Jeśli ktoś planuje karierę zawodową w USA, to staże w tym kraju są także niezbędne do uznania tam ważności naszego dyplomu - wyjaśnia Aleksandra Matysiuk, przewodnicząca AMSA MUW Chapter.

Należy podkreślić, że oferowane praktyki dotyczą wszystkich zawodów medycznych. Mogą być interesujące dla przyszłych lekarzy, fizjoterapeutów, położnych czy dentystów. - Dzięki partnerstwu z AMO WUM umocni swoją reputację w USA jako uczelnia wspierająca swoich studentów. A sami studenci będą mogli uzyskać umiejętności praktyczne na najwyższym światowym poziomie – mówi prof. Paweł Włodarski, Prorektor ds. Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju. I dodaje, że współpraca z AMO może również zwiększyć zainteresowanie studiowaniem w WUM na kierunkach kształcących w języku angielskim.