Rozwój Centrum Symulacji Medycznych WUM

Budowa nowoczesnego Centrum Symulacji Medycznych (SCM), to jedna z kluczowych inwestycji naszej uczelni. CSM umożliwia kształcenie praktyczne w warunkach odzwierciedlających szpital, ambulatorium lub karetkę pogotowia. Studenci, stażyści oraz specjalizujący się medycy - lekarze, pielęgniarki, położne i ratownicy - w bezpiecznych warunkach uczą się wykonywać podstawowe oraz złożone zabiegi inwazyjne. Centrum jest szczególnie przydatne w pierwszych etapach kształcenia medycznego poprzedzających zajęcia z pacjentami, daje też możliwość doskonalenia umiejętności związanych z leczeniem rzadziej spotykanych schorzeń.

Nowy budynek CSM WUM, który będzie zlokalizowany przy ul. Pawińskiego, znacznie zwiększy możliwości obecnie funkcjonującego centrum symulacji oraz poszerzy zakres prowadzonego kształcenia.

Po wielu etapach prac przygotowawczych ogłoszone zostało właśnie postępowanie przetargowe dotyczące zaprojektowania i wykonania robót budowlanych i instalacyjnych oraz rozwiązań funkcjonalnych CSM w systemie zaprojektuj i wybuduj. Termin składania ofert upływa 31 stycznia 2022.

Ogłoszenie dotyczące postępowania przetargowego dostępne jest pod adresem:https://wum.ezamawiajacy.pl/pn/wum/demand/notice/public/49005/details