Granty NCN rozdane. Nasi badacze otrzymają dofinansowanie na projekty z zakresu nauk o życiu

Do Narodowego Centrum Nauki wpłynęło ponad 4500 wniosków o dofinansowanie w ramach konkursów OPUS i PRELUDIUM. Po przeprowadzeniu oceny formalnej i merytorycznej do finansowania zakwalifikowano 912 projektów. Wśród nich 13 przygotowali naukowcy z WUM. Wsparcie otrzymają również dwa projekty, w którym nasza uczelnia jest konsorcjantem.

W gronie laureatów konkursu OPUS znaleźli się:

W ramach dofinansowania w konkursie OPUS będą realizowane również dwa projekty, w których WUM jest konsorcjantem.
Wraz z Instytutem Genetyki Człowieka Polskiej Akademii Nauk (lider) oraz Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu nasza uczelnia weźmie udział w projekcie pt.: „Dostępność chromatyny oraz warianty sekwencji w elementach regulatorowych w badaniach całogenomowych w patogenezie stożka rogówki, prowadzonym przez prof. Marzenę Gajęcką. Drugim projektem realizowanym w ramach konsorcjum jest „Przeprogramowanie epigenetyczne i kwas all-trans-retinowy w terapii zespołów mielodysplastycznych” pod kierownictwem prof. Artura Zelenta z Instytut Genetyki i Biotechnologii Zwierząt Polskiej Akademii Nauk.

Granty w ramach PRELUDIUM otrzymają

Pełna lista rankingowa