Profesorowie naszej uczelni uhonorowani przez Polskie Towarzystwo Lekarskie

W czasie uroczystej gali Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, która odbyła się w Zamku Królewskim, wybitnym przedstawicielom polskiego środowiska lekarskiego wręczono medale "Gloria Medicinae". W gronie wyróżnionych znaleźli się profesorowie związani z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym: prof. Renata Górska, prof. Longin Marianowski, prof. Jacek Szmidt, prof. Grzegorz Opolski oraz prof. Alicja Wiercińska-Drapało.

Medal "Gloria Medicinae" to najwyższe odznaczenie Polskiego Towarzystwa Lekarskiego przyznawane „za ofiarną służbę ludziom, za najwyższy szacunek dla zdrowia i życia ludzkiego, za sumienne i godne wykonywanie sztuki leczenia, za podtrzymywanie honoru i szlachetnych tradycji stanu lekarskiego, za tworzenie nieprzemijających wartości dla dobra Polskiego Towarzystwa Lekarskiego”. Kapituła medalu co roku honoruje jedynie 10 lekarzy. Podczas tegorocznej uroczystości, z uwagi na ograniczenia pandemiczne, wyjątkowo medale odebrało 20 osób: uhonorowanych za rok 2019 i za rok 2020.

Gala odbyła się pod honorowym patronatem Pierwszej Damy Rzeczpospolitej Polskiej - Agaty Kornhauser-Dudy. W uroczystości uczestniczył reprezentujący uczelnię Prorektor ds. Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju, prof. Paweł Włodarski oraz prof. Marek Krawczyk, Rektor WUM w latach 2008-2016, członek Kapituły orderu.

Wydarzenie uświetnił występ Państwowego Zespołu udowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.