Nasi studenci wiodą prym we wspinaczce sportowej

3 złote medale, jeden srebrny, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet i trzecie w klasyfikacji generalnej mężczyzn - to dorobek naszych sportowców podczas Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza we wspinaczce sportowej oraz stanowiących zwieńczenie mistrzostw - Zawodach o Puchar Rektora WUM, które odbyły się w Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym WUM.

W konkurencjach „na czas” oraz „na trudność” wzięło udział ponad 60 osób. Niekwestionowaną gwiazdą rywalizacji była Wiktoria Dębkowska - studentka fizjoterapii, która wygrała wspinaczkę „na czas” uzyskując łączny wynik z dwóch biegów 64.17 sekundy. Nasza zawodniczka jako jedyna zdołała też osiągnąć tzw. top w konkurencji „na trudność”.

W rywalizacji „na czas” mężczyzn” nie miał sobie równych Michał Wojewódzki - student kierunku lekarskiego. Uzyskując łączny czas 30.56 sekundy na dwóch drogach, zdeklasował rywali. Świetnie spisał się  także Stanisław Tarnowski – student fizjoterapii, który w konkurencji „na trudność” uplasował się na drugim miejscu.
Warszawski Uniwersytet Medyczny wpadł doskonale w klasyfikacji generalnej kobiet. Nasze zawodniczki zajęły druga lokatę ustępując jedynie miejsca reprezentantkom Politechniki Warszawskiej. W klasyfikacji generalnej mężczyzn przypadło nam miejsce trzecie, wyprzedzili nas studenci Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej.

W dekoracji zawodników wziął udział Rektor WUM prof. Zbigniew Gaciong. Zwracając się do uczestników mistrzostw powiedział – Mamy piękną ściankę i żal żeby nie była wykorzystywana nie tylko do treningów, ale i zawodów. Po drugie wspinanie sportowe to dyscyplina olimpijska, która budzi ogromne zainteresowanie i jest bardzo widowiskowa. Wierzymy, że zainteresowanie tym sportem przerodzi się w jego uprawianie.

Wyniki Zwodów

Wspinaczka „na czas”

(kobiety)

 1. Wiktoria Dębkowska Warszawski Uniwersytet Medyczny
 2. Agnieszka Kowalczyk Politechnika Warszawska
 3. Aleksandra Zielińska Politechnika Warszawska

(mężczyźni)

 1. Michał Wojewódzki Warszawski Uniwersytet Medyczny
 2. Kacper Zięmba Politechnika Warszawska
 3. Adrian Kieraga Politechnika Warszawska

Wspinaczka „na trudność

(kobiety)

 1. Wiktoria Dębkowska Warszawski Uniwersytet  Medyczny
 2. Aleksandra Zielińska  Politechnika Warszawska
 3. Zofia Wiśnios Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

(mężczyźni)

 1. Jerzy Laskowski Uniwersytet Warszawski
 2. Stanisław Taranowski Warszawski Uniwersytet Medyczny
 3. Mikołaj Nowotnik Politechnika Warszawska

Klasyfikacja Generalna uczelni:
(kobiety)

 1. Politechnika Warszawska
 2. Warszawski Uniwersytet Medyczny
 3. Uniwersytet Warszawski                        
 4. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

                
(mężczyźni)

 1. Uniwersytet Warszawski
 2. Politechnika Warszawska
 3. Warszawski Uniwersytet Medyczny
 4. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego
 5. Wojskowa Akademia Techniczna