Nasi studenci wiodą prym we wspinaczce sportowej

3 złote medale, jeden srebrny, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet i trzecie w klasyfikacji generalnej mężczyzn - to dorobek naszych sportowców podczas Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza we wspinaczce sportowej oraz stanowiących zwieńczenie mistrzostw - Zawodach o Puchar Rektora WUM, które odbyły się w Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym WUM.

W konkurencjach „na czas” oraz „na trudność” wzięło udział ponad 60 osób. Niekwestionowaną gwiazdą rywalizacji była Wiktoria Dębkowska - studentka fizjoterapii, która wygrała wspinaczkę „na czas” uzyskując łączny wynik z dwóch biegów 64.17 sekundy. Nasza zawodniczka jako jedyna zdołała też osiągnąć tzw. top w konkurencji „na trudność”.

W rywalizacji „na czas” mężczyzn” nie miał sobie równych Michał Wojewódzki - student kierunku lekarskiego. Uzyskując łączny czas 30.56 sekundy na dwóch drogach, zdeklasował rywali. Świetnie spisał się  także Stanisław Tarnowski – student fizjoterapii, który w konkurencji „na trudność” uplasował się na drugim miejscu.
Warszawski Uniwersytet Medyczny wpadł doskonale w klasyfikacji generalnej kobiet. Nasze zawodniczki zajęły druga lokatę ustępując jedynie miejsca reprezentantkom Politechniki Warszawskiej. W klasyfikacji generalnej mężczyzn przypadło nam miejsce trzecie, wyprzedzili nas studenci Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej.

W dekoracji zawodników wziął udział Rektor WUM prof. Zbigniew Gaciong. Zwracając się do uczestników mistrzostw powiedział – Mamy piękną ściankę i żal żeby nie była wykorzystywana nie tylko do treningów, ale i zawodów. Po drugie wspinanie sportowe to dyscyplina olimpijska, która budzi ogromne zainteresowanie i jest bardzo widowiskowa. Wierzymy, że zainteresowanie tym sportem przerodzi się w jego uprawianie.

Wyniki Zwodów

Wspinaczka „na czas”