Wykład " Using genetically engineered mice for cancer studies"

Data wydarzenia
Miejsce
Sala wykładowa im. prof. B. Olszewskiego w budynku Farmacji na ulicy Banacha , godz. 15:00
Opis wydarzenia

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów ostatnich lat studiów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego do wzięcia udziału w wykładzie prof. Piotra Sicińskiego - patologa i biologa molekularnego z Harvard Medical School (Department of Cancer Biology, Dana-Farber Cancer Institute)

Po wykładzie profesor będzie dostępny i odpowie na ewentualne pytania do godz. 20:00.

Prof. Piotr Siciński to absolwent naszego Uniwersytetu z roku 1984. W 1997 r. dołączył do grona wykładowców Uniwersytetu Harvarda i Instytutu Raka Dana-Farber, gdzie prowadzi badania dotyczące roli genów w mechanizmach cyklu komórkowego zaangażowanych w prawidłowy rozwój komórek i w powstawanie nowotworów.