WUM wysoko w rankingu Times Higher Education by Subject 2022

16 września ogłoszono prestiżowe zestawienia 2022 Times Higher Education World University Rankings by Subject w czterech dziedzinach: clinical and health, life sciences, physical sciences oraz psychology. Nasz Uniwersytet znalazł się w gronie 925 uczelni sklasyfikowanych w dziedzine clinical and health, utrzymując swoją zeszłoroczną lokatę – poz. 601+.

Uczelnie uwzględnione w rankingu są wiodące w medycynie, stomatologii i innych przedmiotach medycznych. Wśród krajowych uczelni prym w zestawieniu wiedzie Uniwersytet Jagielloński, który zajął pozycje 251-300. Oprócz WUM w grupie uczelni z pozycją 601+ znalazły się: Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. W czołówce światowego zestawienia pozycję lidera zajął Uniwersytet Oksfordzki, za nim uplasowały się Uniwersytet Harwarda i Imperial College London.

Ranking by Subject opiera się na sprawdzonych wskaźnikach wykorzystanych w Times Higher Education World University Rankings 2022, choć jego metodologia została dostosowana do poszczególnych dziedzin. Więcej informacji o metodologii.

Pełen ranking