Spotkanie rektora WUM z redaktorami podręcznika „Pielęgniarstwo w Podstawowej Opiece Zdrowotnej”

Data dodania: 10.06.2021
2 czerwca 2021 r. odbyło się spotkanie rektora WUM prof. Zbigniewa Gacionga z redaktorami naukowymi podręcznika „Pielęgniarstwo w Podstawowej Opiece Zdrowotnej”: dr Mariolą Pietrzak, mgr Barbarą Knoff i dr. hab. Tomaszem Kryczką z Zakładu Rozwoju Pielęgniarstwa, Nauk Społecznych i Medycznych WNoZ WUM. Tematem spotkania było przedstawienie i omówienie książki, która ukazała się 15 maja. Naukowcy wręczyli Jego Magnificencji egzemplarz publikacji.

W przekazanym liście Pan Rektor pogratulował współautorom i redaktorom naukowym wydawnictwa idei przygotowania podręcznika o charakterze interdyscyplinarnym. Wyraził przekonanie, że będzie ono stanowić „doskonałe źródło rzetelnej wiedzy nie tylko dla studentów pielęgniarstwa czy praktykujących pielęgniarek, ale również dla wszystkich osób zainteresowanych podstawową opieką zdrowotną i jej funkcjonowaniem”.

Książka „Pielęgniarstwo w Podstawowej Opiece Zdrowotnej” (PZWL Wydawnictwo Medyczne), pod redakcją naukową dr Marioli Pietrzak, mgr Barbary Knoff oraz dr. hab. n. med. Tomasza Kryczki, powstała dzięki współpracy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w zakresie leczenia, pielęgnowania i edukacji pacjentów. W przygotowaniu podręcznika wzięli udział pielęgniarki, lekarze, dietetycy, psycholodzy, pedagodzy, socjolodzy, ekonomiści i prawnicy.

W książce omówiono zagadnienia związane z organizacją i funkcjonowaniem POZ w Polsce, praktyką pielęgniarską, społeczne aspekty pracy pielęgniarskiej, szczegółowo omówiono także zagadnienia związane z opieką nad pacjentami dorosłymi i dziećmi z różnymi schorzeniami. W poszczególnych schorzeniach uwzględniono zarówno zagadnienia kliniczne, jak i zakres zadań realizowanych przez pielęgniarki POZ.

„Pielęgniarstwo w Podstawowej Opiece Zdrowotnej” to publikacja niezbędna na każdym etapie kształcenia zawodowego. Będzie doskonałym źródłem rzetelnej wiedzy dla studentów pielęgniarstwa, praktykujących pielęgniarek oraz wszystkich osób zainteresowanych podstawową opieką zdrowotną i jej funkcjonowaniem.

Printer Friendly, PDF & Email