Naukowcy WUM redaktorami podręcznika „Pielęgniarstwo w Podstawowej Opiece Zdrowotnej”

15 maja br. ukazał się długo oczekiwany podręcznik przeznaczony dla studentów pielęgniarstwa, a także dla praktykujących pielęgniarek oraz wszystkich osób zainteresowanych podstawową opieką zdrowotną i jej funkcjonowaniem.

Książka pod redakcją naukową: dr Marioli Pietrzak, mgr Barbary Knoff oraz dr. hab. n. med. Tomasza Kryczki z Zakładu Rozwoju Pielęgniarstwa, Nauk Społecznych i Medycznych WNoZ  powstała dzięki współpracy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w zakresie leczenia, pielęgnowania i edukacji pacjentów.
W przygotowaniu podręcznika wzięli udział: pielęgniarki, lekarze, dietetycy, psycholodzy, pedagodzy, socjolodzy, ekonomiści i prawnicy, nadając publikacji wymiar interdyscyplinarny.

W książce omówiono zagadnienia związane z organizacją i funkcjonowaniem POZ w Polsce, wiele uwagi poświęcono także praktyce pielęgniarskiej, społecznym aspektom pracy pielęgniarek oraz zagadnieniom związanym z opieką nad pacjentami dorosłymi i dziećmi z różnymi schorzeniami. W poszczególnych schorzeniach uwzględniono zarówno zagadnienia kliniczne, jak i zakres zadań realizowanych przez pielęgniarki POZ.
„Pielęgniarstwo w Podstawowej Opiece Zdrowotnej” - będzie doskonałym źródłem rzetelnej wiedzy dla studentów pielęgniarstwa, praktykujących pielęgniarek oraz wszystkich osób zainteresowanych podstawową opieką zdrowotną i jej funkcjonowaniem.

Na zdjęciu, w kolejności od prawej: mgr piel. Barbara Knoff, dr n. o zdr. Mariola Pietrzak, dr hab. n. med. Tomasz Kryczka