Pozytywna ocena programowa PKA dla kierunku lekarskiego

26 maja br. Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej wydało pozytywną ocenę programową dla kierunku lekarskiego prowadzonego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym na poziomie jednolitych studiów magisterskich o profilu ogólnoakademickim. Będzie ona obowiązywać przez najbliższe 6 lat.

Ocena, którą wyrażono w Uchwale nr 364/2021 Prezydium PKA z dnia 20 maja br., została wydana po zapoznaniu się z opinią zespołu nauk medycznych i nauk o zdrowiu, raportem zespołu oceniającego oraz stanowiskiem Uczelni w sprawie oceny programowej kierunku lekarskiego.

W uzasadnieniu stwierdzono m.in. że proces kształcenia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym umożliwia studentom kierunku lekarskiego osiągnięcie założonych efektów uczenia się dla jednolitych studiów magisterskich o profilu ogólnoakademickim.

Wszystkie kryteria określone w rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 września 2018 r. w sprawie kryteriów oceny programowej zostały całkowicie spełnione.
Kolejna ocena programowa powinna nastąpić w roku akademickim 2026/2027.

Uzyskanie pozytywnej oceny PKA było możliwe dzięki zaangażowaniu w proces dydaktyczny i przygotowania do akredytacji całej społeczności akademickiej: nauczycieli, studentów i pracowników administracji.