Akcja „Strumień życia”

24 maja br. studenci zrzeszeni w IFMSA-Poland Oddział Warszawa zorganizowali na terenie uczelni akcję poboru krwi „Strumień życia”.

W zbiórce wzięło udział 28 osób. Wszyscy chętni musieli wypełnić kwestionariusz i w specjalnie przygotowanym ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przejść rutynowe badania pozwalające wykryć czynniki stanowiące przeciwwskazanie do oddania krwi.

Akcja była odpowiedzią na niemalejące zapotrzebowanie na krew. Dzięki tej inicjatywie pracownicy i studenci WUM mieli doskonałą okazję oraz komfortowe warunki, aby dołączyć do społeczności krwiodawców.

Strumień Życia jest organizowany cyklicznie przez IFMSA-Poland Oddział Warszawa w ramach Programu Stałego ds. Zdrowia Publicznego – SCOPH.