Siedem projektów WUM otrzyma dofinansowanie NCN

Eksperci Narodowego Centrum Nauki dokonali oceny projektów, które wpłynęły w ramach konkursów OPUS 20 + LAP, SONATA 16 i PRELUDIUM BIS 2. W grupie projektów otrzymujących dofinansowanie znalazło się siedem, których kierownikami są badacze Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Uczelnia otrzyma wsparcie finansowe w wysokości prawie 10 mln zł.

Projekty wyróżnione w konkursie OPUS 20 + LAP

Konkurs OPUS + LAP jest skierowany do naukowców na wszystkich etapach kariery. Do NCN wpłynęły aż 2 122 wnioski na łączną kwotę ponad 2,3 mld zł. Po przeprowadzeniu procesu oceny formalnej i merytorycznej eksperci zakwalifikowali do finansowania 342 projekty o wartości ponad 449 mln zł.

Projekty wyróżnione w konkursie PRELUDIUM BIS 2

Celem konkursu PRELUDIUM BIS jest wsparcie doktorantów poprzez finansowanie projektów badawczych realizowanych przez młodych badaczy w ramach przygotowywanych przez nich rozpraw doktorskich. W ramach drugiej edycji PRELUDIUM BIS o przyznanie środków w kwocie prawie 139 mln zł starało się 282 rozpoczynających karierę naukowców. Zgodnie z decyzją ekspertów granty o wartości prawie 58 mln zł otrzyma 116 wnioskodawców.