Projekt naszej rezydentki nagrodzony stypendium Fundacji na rzecz Badań nad Cukrzycą (JDRF)

Lek. Emilia Kowalczyk – rezydent pediatrii z Oddziału Klinicznego Diabetologii Dziecięcej i Pediatrii Kliniki Pediatrii UCK WUM zdobyła prestiżowe stypendium badawcze Juvenile Diabetes Research Foundation (JDRF) za projekt pt.: "Super Bolus – a remedy for a high glycemic index meal in children with type 1 diabetes on insulin pump therapy?”.

Wyróżnienie zostało przyznane w trakcie prestiżowej ISPAD Science School, organizowanej przez Międzynarodowe Towarzystwo ds. Cukrzycy u Dzieci i Młodzieży (International Society for Pediatric and Adolescent Diabetes, ISPAD), która, ze względu na pandemię koronawirusa, odbyła się w formie wirtualnej w dniach 2-6 maja.

ISPAD Science School corocznie gromadzi 20-25 młodych naukowców z całego świata, którzy w jej trakcie, pod okiem wysokiej klasy ekspertów, odbywają szkolenia w zakresie metodologii prowadzenia badań naukowych, rozwoju zawodowego uczestników, doskonalenia indywidualnych projektów badawczych oraz stworzenia międzynarodowej sieci badawczej. Centralnym punktem kursu jest zaprezentowanie przez uczestników ich własnych, prowadzonych na bieżąco lub proponowanych, projektów naukowych. Nagrodą za najlepszy projekt jest stypendium badawcze Juvenile Diabetes Research Foundation (JDRF).