WUM ponownie liderem polskich uczelni medycznych w rankingu CWUR na lata 2021-2022

W tegorocznym światowym zestawieniu szkół wyższych CWUR - The Center for World University Rankings, Warszawski Uniwersytet Medyczny został najwyżej oceniony w grupie krajowych uczelni medycznych. WUM z ogólną oceną 70,6 uplasował się na 943 miejscu w klasyfikacji ogólnej i zajął 9 miejsce wśród 40 polskich uczelni.

W rankingu znalazło się 19788 instytucji, a te, które zostały najwyżej sklasyfikowane, trafiły na globalną listę 2000.

Na podium całego zestawienia znalazły się 3 uczelnie amerykańskie: Harvard University, Massachusetts Institute of Technology oraz Stanford University. Spośród polskich uczelni najwyższe pozycje zajęły: Uniwersytet Jagielloński (376), Uniwersytet Warszawski (394) i Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica (606).
Twórcy rankingu dokonują oceny nie opierając się na danych i ankietach przekazywanych przez Uczelnie. Podstawą metodologii jest siedem wskaźników zgrupowanych w cztery obszary:
1. Jakość edukacji, mierzona liczbą absolwentów uczelni, którzy zdobyli wyróżnienia akademickie w stosunku do wielkości uczelni (25 proc.)
2.  Zatrudnienie absolwentów, mierzone liczbą absolwentów uczelni, którzy zajmowali najwyższe stanowiska kierownicze w największych firmach na świecie w stosunku do wielkości uczelni (25 proc.)
3. Jakość wydziału mierzona liczbą studentów, którzy zdobyli wyróżnienia akademickie (10 proc.)
4. Wyniki badań:
- wyniki badań mierzone jako całkowita liczba prac naukowych (10 proc.)
- publikacje wysokiej jakości, mierzone liczbą prac naukowych pojawiających się w czasopismach o najwyższym prestiżu (10 proc.)
- liczba prac naukowych ukazujących się w czasopismach o dużym prestiżu (10 proc.)
- cytaty prac naukowych (10 proc.)

Pełną listę rankingowa można znaleźć pod linkiem