MAGNA CHARTA OBSERVATORY

Data dodania: 30.04.2021
28 kwietnia Rektor - Prof. Zbigniew Gaciong podpisał deklarację Magna Charta Universitatum, dzięki czemu Warszawski Uniwersytet Medyczny przystąpił do prestiżowego Stowarzyszenia MAGNA CHARTA OBSERVATORY, z siedzibą w Bolonii, ustanowionego w 1988 roku.

Sygnatariusze Magna Charta Universitatum, zobowiązują się do przestrzegania fundamentalnych zasad i wartości tej deklaracji, w tym zasady wolności akademickiej, nauczania i prowadzenia badań naukowych, jak również zasady instytucjonalnej autonomii, będącej dyrektywą prawidłowego zarządzania i funkcjonowania Uczelni.

Uczestnictwo w Magna Charta Observatory ma na celu umocnienie roli Uczelni poprzez wymianę doświadczeń i nawiązanie współpracy z innymi uznanymi uczelniami, udział w konferencjach, webinariach i warsztatach oraz badaniach edukacyjnych i naukowych, koordynowanych przez Magna Charta Observatory.

Oficjalna 32 Ceremonia Jubileuszowa Magna Charta Universitatum z hasłem przewodnim: „Wartości i obowiązki uczelni w odniesieniu do nadchodzących wyzwań”, odbędzie się w czerwcu 2021.

 

 

 

Printer Friendly, PDF & Email