Sesja Sprawozdawcza Uniwersyteckiego Studium Doktoranckiego

W kwietniu zainaugurowano cykl spotkań corocznej Sesji Sprawozdawczej Uczelnianego Studium Doktoranckiego WUM. Przez trzy miesiące: kwiecień, maj i czerwiec odbywają się prezentacje doktorantów IV roku studiów doktoranckich, którzy przedstawiają zaawansowanie pracy doktorskiej oraz dotychczasowy dorobek naukowy (łącznie ponad 90 prezentacji). Prezentacje mają za zadanie przygotować doktorantów do obrony pracy doktorskiej.

Sesja z powodu zagrożenia epidemiologicznego została zaplanowana na 9 spotkań modułowych (każdy moduł po 3-4 prezentacje, 2-3 moduły dziennie) przy ograniczonej liczbie uczestników.
Udział w kwietniowych Sesjach wzięli: JM Rektor prof. dr hab. n. med. Zbigniew Gaciong, Prorektor ds. Nauki i Transferu Technologii prof. dr hab. n. med. Piotr Pruszczyk, Przewodniczący Rady Dyscypliny Nauk Farmaceutycznych prof. dr hab. Grzegorz Nałęcz-Jawecki, Dyrektor Szkoły Doktorskiej prof. dr n. med. Michał Grąt. Sesję poprowadziła Pani Dyrektor Uczelnianego Studium Doktoranckiego prof. dr hab. n. med. Bożena Kociszewska-Najman. Na sesje sprawozdawcze zapraszani są promotorzy prac, którzy wspierają doktorantów podczas prezentacji.

Do zebranych prelegentów oraz ich promotorów słowa uznania skierował JM Rektor, gratulując osiągnięcia znacznego zaawansowania prac oraz podkreślając rangę i jakość prowadzonych badań. JM Rektor wskazał również, że słowa krytyki lub dociekliwe pytania kierowane czasem do prelegentów nie są przejawem złych intencji a stanowią podstawę merytorycznej dyskusji i mają ich przygotować do pytań zadawanych podczas obrony pracy.
Uczelniane Studium Doktoranckie (dawniej Wydziałowe Studia Doktoranckie), kształci doktorantów od 1962 roku aż do ustawowego wygaszenia tej formy kształcenia do 31.12.2023 r.
Studia doktoranckie prowadzone są w naukach medycznych, farmaceutycznych i naukach o zdrowiu. Obecnie USD ma 245 doktorantów, z czego najliczniej reprezentowana jest grupa doktorantów realizujących projekty w naukach medycznych (143 osoby).