Udany debiut WUM w Impact Rankings 2021 - Times Higher Education

W najnowszym światowym zestawieniu Impact Rankings 2021 - Times Higher Education (THE) Warszawski Uniwersytet Medyczny, w ramach kryterium GOOD HEALTH AND WELLBEING, został najwyżej sklasyfikowany spośród wszystkich polskich uczelni, zajmując miejsce pomiędzy 100 a 200.

Tak wysoka pozycja WUM w realizacji celu zrównoważonego rozwoju numer 3. jakim jest „Zdrowie i dobre samopoczucie” to znaczące osiągnięcie naszego Uniwersytetu, który brał udział w tym badaniu po raz pierwszy, a ocenie podlegało 1115 ośrodków akademickich z 94 krajów.

The Times Higher Education Impact Rankings to pierwsze i jedyne globalne zestawienie, które ocenia uniwersytety pod kątem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDGs), w którym zastosowano 17 starannie dobranych wskaźników, aby zapewnić kompleksowe i zrównoważone porównanie w czterech obszarach, jakimi są: badania, zarządzanie, kontakty zewnętrzne i nauczanie zamiast tradycyjnych: reputacji, prestiżu badawczego czy innych popularnych kategorii uwzględnianych w światowych rankingach.
Ranking odzwierciedla działalność zarówno lokalną, jak i międzynarodową.

W innych obszarach podlegających badaniu, WUM został sklasyfikowany w tym zestawieniu następująco:
Cel numer 5. Równości płci (GENDER EQUALITY) - miejsce pomiędzy 300 a 400
Cel numer 10. Zmniejszenie nierówności (REDUCED INEQUALITIES) - miejsce pomiędzy 300 a 400
Cel numer 4. Jakości nauczania (QUALITY EDUCATION) - miejsce 801.

W ogólnym zestawieniu Impact Rankings Times Higher Education 2021 znalazło się 12 polskich uczelni, wśród których najwyżej ocenione zostały: Warszawski Uniwersytet Medyczny (jako jedyna uczelnia medyczna z Polski), Politechnika Gdańska oraz Uniwersytet Warszawski (miejsca w przedziale 601-800).

Szczegółowe informacje o Impact Rankings 2021 Tines Higher Education dostępne są na stronie: https://www.timeshighereducation.com/impactrankings#!/page/0/length/25/…