Nasi naukowcy na liście The World’s Top 2% Scientists

Data dodania: 05.01.2021
Dwoje naukowców Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego znalazło się w prestiżowym gronie  TOP 2% -  najlepszych naukowców na świecie, których publikacje są najczęściej cytowane przez innych autorów. Zestawienie opublikowane na łamach czasopisma „PLOS Biology Journal” przygotowali analitycy z Uniwersytetu Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier i firmą SciTech Strategies.

Do najbardziej wpływowych uczonych zaliczono prof. Hannę Szajewską – kierownik Kliniki Pediatrii UCK WUM i  prof. Jakuba Gołąb kierownika Zakładu Immunologii Centrum Biostruktury.
Prof. Hanna Szajewska uplasowała się na 286 pozycji w dziedzinie gastroenterologii i hepatologii, zaś prof. Jakub Gołąb na 4497 pozycji w dziedzinie onkologia i kancerogeneza.
Zestawienie objęło prawie 160 tys. badaczy,  w tym 726  uczonych pracujących w polskich ośrodkach naukowych, z 22 dyscyplin podzielonych na na 176 obszarów. Twórcy rankingu ocenili dorobek naukowy badaczy według indeksu bibliometrycznego. Kryteriami oceny były indeks Hirscha, liczba cytowań (z uwzględnieniem autocytowań), Impact Factor oraz miejsce i rola na liście autorów.
 

Zdjęcia: Dział Fotomedyczny WUM

Printer Friendly, PDF & Email