WUM promuje szczepienia przeciw COVID-19

Organizatorem szczepień przeciwko COVID-19 pracowników sektora ochrony zdrowia oraz innych osób związanych z naszym Uniwersytetem jest Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, które prowadzi akcję szczepień za zgodą Mazowieckiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Warszawie.

Agencja Rezerw Materiałowych przekazała do CM WUM 450 dodatkowych dawek szczepień - niezależnie od puli przeznaczonych dla etapu zerowego akcji - które musiały być wykorzystane jeszcze w tym roku. Z puli dodatkowych dawek zaszczepionych zostało 300 pracowników szpitali WUM oraz grupa 150 osób obejmująca rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM, w tym znane postaci kultury i sztuki (18 osób), które zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień.

Do 31 grudnia do godz.12.00 wykorzystano 100% dodatkowo dostarczonych szczepionek, a więc termin przydatności szczepionki został dotrzymany, a żadna dawka nie została zmarnowana.

Szczepionki dla grupy zero są zamawiane w trybie tygodniowym ze względu na ich termin przydatności, wynoszący 5 dni od dnia dostarczenia.
Zgodnie z ogólnopolskim harmonogramem pozostali pracownicy szpitali WUM i studenci będą szczepieni od 4 stycznia od godz. 13.00 (w związku z przedpołudniową dostawą 1890 dawek szczepionki na tydzień 4-8 stycznia 2021 r.), a od wtorku 5 stycznia 2021 roku akcja szczepień będzie prowadzona w godzinach 9.00-19.00.
Dzięki sprawnej organizacji CM WUM szczepionych może zostać do 700 osób dziennie.

Do 31 grudnia do godziny 10.00 na szczepienia zapisało się 10017 pracowników szpitali i placówek WUM oraz studentów naszej Uczelni. Liczba zgłoszeń stale się zwiększa ponieważ zapisy na szczepienia trwają do 14 stycznia.