WUM został zaproszony do udziału w prestiżowym projekcie VBHC Dragon’s Grant & Endorsement

Warszawski Uniwersytet Medyczny jako jedna z dwóch polskich uczelni (obok SGH) otrzymał propozycję partnerstwa w międzynarodowym projekcie Value Based Health Care Dragon’s Grant & Endorsement. Do szacownego grona jurorów polskiej edycji został zaproszony JM Rektor prof. Zbigniew Gaciong.

Celem projektu jest budowanie świadomości koncepcji systemu ochrony zdrowia opartego na wartościach i innowacyjnych rozwiązaniach, które mają na celu zwiększenie efektywności systemu. Inicjatywa ta promuje praktyczne rozwiązania oparte na jakości, które są wdrażane w instytucjach ochrony zdrowia na całym świecie.
Zwycięskie projekty muszą: zapewniać pacjentowi najwyższą jakość, koncentrować się na pacjentach i ich spersonalizowanym procesie leczenia zgodnie z najnowszymi medycznymi wytycznymi, być opłacalne, wprowadzać innowacje (organizacyjne, medyczne lub diagnostyczne), mieć możliwość wdrożenia w całym cyklu opieki. Wyróżnienia Value Based Health Care Dragon’s Grant & Endorsement przyznawane są w kategoriach: nagroda główna, za rezultaty leczenia pacjentów, za opłacalność i za najlepszą współpracę.
Do grona jurorów polskiej edycji został zaproszony Rektor prof. Zbigniew Gaciong. Wyłonieni laureaci zmierzą się w międzynarodowym etapie VBHC Dragon’s Grant & Endorsement i będą rywalizować z najlepszymi projektami z całego świata. Wyniki zostaną ogłoszone w maju 2021 r. w Holandii.
Zaproszenie do udziału w projekcie dla Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, również w imieniu Decision Institute / VBHC Center Europe, wystosowały Prezes Polskiej Koalicji Medycyny Personalizowanej – Stowarzyszenie dr n. med. Beata Jagielska oraz Prezes Instytutu Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO dr inż. Agnieszka Sznyk.
Więcej informacji na stronie http://vbhcprize.com/