Rada Uczelni

14 grudnia, Senat WUM, po wyborach uzupełniających, ustalił ostateczny skład Rady Uczelni na kadencję 2021-2024

W wyniku głosowania Członkami Rady Uczelni zostali:

1.    Prof. dr hab. inż. Aleksander Nawrat -  Przewodniczący
2.    Dr hab. prof. UW Marcin Matczak - Członek
3.    Dr  Bogdan Lang - Członek
4.    Prof. dr hab. Leszek Pączek - Członek
5.    Prof. dr hab. Kazimierz Niemczyk - Członek
6.    Prof. dr hab. Roman Smolarczyk - Członek
7.    Jakub Olszewski - Członek

Rada Uczelni jest organem wspomagającym rozwój Uczelni. Do jej zadań należy: opiniowanie projektu strategii Uczelni i statutu, monitorowanie gospodarki finansowej, monitorowanie zarządzania, wskazywanie kandydatów na rektora, po zaopiniowaniu przez Senat, opiniowanie sprawozdania z realizacji strategii oraz wybór firmy audytorskiej do badania rocznego sprawozdania finansowego Uczelni.
W skład Rady Uczelni wchodzi łącznie 7 osób, w tym 6 osób powoływanych przez Senat oraz przewodniczący Samorządu Studentów.

Do 31 grudnia 2020 r. swoją funkcję pełni Rada Uczelni powołana na bieżącą kadencję.