15 grudnia 2020 r. - prof. dr hab. Piotr Laudański z I Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM, w międzynarodowym projekcie dot. nowoczesnych metod zachowania płodności.

Warszawski Uniwersytet Medyczny uczestniczy w międzynarodowym projekcie badającym nowoczesne metody zachowania płodności.
Chodzi o międzynarodowy projekt ERIN – Ethically Responsible INnovations in reproductive medicine.
Celem projektu jest stworzenie ram etycznych, niezbędnych do pracy naukowej i klinicznej w zakresie spersonalizowanej medycyny rozrodu. Obejmie on zwłaszcza zagadnienia tzw. przedimplantacyjnej diagnostyki genetycznej oraz nowoczesnych metod zachowania płodności, czyli nowej dziedziny medycyny „oncofertility”.
Jednym z ekspertów projektu został prof. dr hab. Piotr Laudański.