8 grudnia 2020 - PULS OIL w Warszawie - Okiem WUM: „Czy pracowników ochrony zdrowia można wykształcić online?” - wywiad z prof. Markiem Kuchem – prorektorem ds. studenckich i kształcenia

Odpowiedź na pytanie zawarte w tytule jest prosta – nie można. Formuła online przeczy idei zajęć praktycznych. Wszyscy, którzy mają zajmować się leczeniem ludzi lub diagnozowaniem, muszą odbyć praktyczne zajęcia kontaktowe. Pamiętajmy, że w przypadku kierunków regulowanych uczelnia zobowiązuje się, że absolwenci posiądą określone umiejętności praktyczne, a ministerstwo, nawet w przypadku pandemii, nie wyraża zgody na zmniejszanie wymiaru zajęć praktycznych, bo mogłoby to zagrozić nostryfikacji polskich dyplomów na uczelniach europejskich.