Rada Uczelni

W dniu 30.11.20 odbyły się wybory Rady Uczelni na kadencję 2021-2024

W wyniku głosowanie Członkami Rady Uczelni zostali:
1. Prof. dr hab. inż. Aleksander Nawrat
2. Dr Bogdan Lang
3. Prof. dr hab. Kazimierz Niemczyk
4. Prof. dr hab. Leszek Pączek

W wyniku wyborów nie zostały obsadzone dwa mandaty Członków Rady Uczelni. Zgodnie z Ramowym Terminarzem Wyborów Rady Uczelni kandydatury w ramach wyborów uzupełniających należy składać do dnia 7.12.2020 do godz. 15. II tura Wyborów do Rady Uczelni odbędzie się na posiedzeniu Senatu w dniu 14.12.2020.
Rada Uczelni jest organem wspomagającym rozwój Uczelni. Do jej zadań należy: opiniowanie projektu strategii Uczelni i statutu, monitorowanie gospodarki finansowej, monitorowanie zarządzania, wskazywanie kandydatów na rektora, po zaopiniowaniu przez Senat, opiniowanie sprawozdania z realizacji strategii oraz wybór firmy audytorskiej do badania rocznego sprawozdania finansowego Uczelni.
W skład Rady Uczelni wchodzi łącznie 7 osób, w tym 6 osób powoływanych przez Senat oraz przewodniczący Samorządu Studentów.