Akcja „Strumień Życia”

Z inicjatywy studentów zrzeszonych w IFMSA- Poland Oddział Warszawa, 17 listopada br. odbyła się akcja poboru krwi „Strumień Życia”.

W akcji wzięło udział 38 osób. Wszyscy chętni musieli wypełnić kwestionariusz i w specjalnie przygotowanym ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa  przejść rutynowe badania pozwalające wykryć szereg czynników stanowiących przeciwwskazanie do oddania krwi. Ostatecznie do poboru zakwalifikowano 21 osób.

Dzięki akcji studentów zrzeszonych w IFMSA-Poland Oddział Warszawa, stanowiącej odpowiedź na niemalejące zapotrzebowanie na krew, nasi studenci i pracownicy mieli doskonałą okazję oraz komfortowe warunki dołączenia do społeczności krwiodawców.
Strumień Życia jest organizowany cyklicznie  przez IFMSA-Poland  Oddział Warszawa w ramach Programu Stałego ds. Zdrowia Publicznego - SCOPH.

Zdjęcie: Dział Fotomedyczny WUM