Znamy wyniki rankingu Times Higher Education by Subject 2021

28 października br. udostępniono wyniki prestiżowego światowego zestawienia - Times Higher Education by Subject 2021. Warszawski Uniwersytet Medyczny debiutujący w dziedzinie „clinical and health” jest jedną z trzech polskich uczelni, którą uwzględnili twórcy rankingu.

WUM, sklasyfikowany na pozycjach 601+, zajął wśród krajowych szkół wyższych drugie miejsce, wyprzedził go Uniwersytet Jagielloński, który zajął pozycje 251-300. W grupie uczelni z pozycją 601+ znalazł się także Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, jednak w ramach poszczególnych pól objętych badaniem otrzymał niższą punktację niż nasza Uczelnia.

Tegoroczny ranking objął 856 uniwersytetów. W czołówce zestawienia znalazły się: Uniwersytet Oksfordzki, Uniwersytet Harwarda i Uniwersytet Cambridge.

Więcej informacji o metodologii

Pełen ranking