Nasi naukowcy odebrali Nagrody Zaufania „Złoty Otis 2020”

8 października w hotelu Sheraton wręczono Nagrody Zaufania „Złoty Otis 2020”. W gronie wyróżnionych, którzy odebrali statuetki znaleźli się badacze Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Decyzją Kapituły Nagrody składającej się z grona znakomitych ekspertów, którzy kształtują system ochrony zdrowia w Polsce nagrody za debiuty naukowe 2019 w medycynie otrzymali:
Dr n. med. Jarosław Biliński z Katedry i Kliniki Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych UCK WUM
Dr n.med. Halszka Kamińska z Kliniki Kardiologii Wieku Dziecięcego i Pediatrii Ogólnej UCK WUM
Dr n. med. Dominika Klimczak-Tomaniak – z Katedry i Kliniki Kardiologii, Nadciśnienia Tętniczego i Chorób Wewnętrznych WUM / Kliniki Immunologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych UCK WUM.

Nagroda Zaufania Złoty Otis przyznawana jest od 2004 wybitnym lekarzom, farmaceutom, dziennikarzom i organizacjom pacjentów oraz firmom farmaceutycznym. Jak dodają twórcy inicjatywy - to „nagroda z misją, dostrzegająca i wspierająca te obszary ochrony zdrowia, które zostały przeoczone przez decydentów”.
Plebiscyt Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” organizowany jest przez Instytut Nagrody Zaufania Złoty Otis przy współpracy magazynów: „Manager Apteki” i „Świat Lekarza” oraz portali nazdrowie.pl, zlotyotis.pl, swiatlekarza.pl i medycynawpolsce.pl.

Więcej informacji o Nagrodzie – jej Kapitule, historii i laureatach można znaleźć w publikacji „Nagroda Zaufania Złoty Otis 2020” dostępnej pod linkiem

Ze względu na sytuację epidemiczną tradycyjna wielka Gala została podzielona na dwie uroczystości. Druga z nich, podczas której poznamy kolejnych laureatów, odbędzie się 22 października.

Fot. swiatlekarza.pl