O-Week 2020 dla studentów English Division i English Dentistry Division

Między 29 września a 2 października studenci rozpoczynający naukę na kierunkach lekarskim oraz lekarsko-dentystycznym prowadzonych w języku angielskim wzięli udział w spotkaniach informacyjnych oraz integracyjnych zorganizowanych przez Samorząd Studentów English Division. W trakcie O-Week, który ze względu na pandemię koronawirusa odbył się w formie hybrydowej, nowo przyjęci mieli okazję m.in. poznać swoich wykładowców, otrzymać cenne porady od starszych kolegów i koleżanek, zwiedzić uczelniany kampus.

Pierwszego dnia wydarzenia studentów przywitał Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia - prof. Marek Kuch oraz Prodziekani: dr hab. Jacek Sieńko - Prodziekan ds. Studenckich English Division Wydziału Lekarskiego i prof. Marcin Ufnal - Prodziekan ds. Nauczania w Języku Angielskim i Współpracy z Zagranicą Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego.

W ramach wydarzenia studenci mieli okazję porozmawiać ze swoimi nauczycielami, którzy przedstawili krótkie prezentacje na temat prowadzonych przez siebie zajęć. Ta sesja online była szczególnie popularna, osiągając rekordową liczbę słuchaczy podczas „Wprowadzenia do zajęć z anatomii”.

W trakcie wizyty na Kampusie studenci zwiedzili obiekty należące do naszej Uczelni, w których będą odbywać zajęcia. Mieli również możliwość bezpośredniego spotkania ze reprezentantami starszych roczników, którzy chętnie dzielili się radami i doświadczeniami dotyczącymi nauki i Uniwersytetu.

Podczas O-Week studenci zdobyli m.in. niezbędne informacje dotyczące pobytu Warszawie, poznali procedury, których powinni przestrzegać, aby otrzymać zezwolenie na pobyt czasowy. Dowiedzieli się również o swoich prawach i obowiązkach jako mieszkańców stolicy oraz o możliwości z usług uczelnianej Poradni Psychologicznej dla studentów.

Organizację O-Week 2020 koordynowała dr Magdalena Łazarewicz z Zakładu Psychologii i Komunikacji Medycznej WUM.

W roku akademickim 2020/2021 do społeczności akademickiej Uczelni dołączy 130 nowych studentów z ponad 40 różnych krajów, m.in.: Indii, Norwegii, Izraela, Malezji, Korei, Iranu, Egiptu.

Fot. Dział Fotomedyczny WUM