Ruszyła kampania „Stawiam na przyszłość”

Data dodania: 05.10.2020
„Stawiam na przyszłość” to najnowsza kampania Ministerstwa Zdrowia, która ma pokazać atrakcyjność i wieloprofilowość zawodu pielęgniarki i zawodu położnej.
Twórcy kampanii chcą pomóc młodym ludziom w odkryciu w sobie talentu, pasji i powołania, które są podstawą studiowania na kierunku Pielęgniarstwo lub Położnictwo, przedstawiając pielęgniarki i położne jako profesjonalistki posiadające wykształcenie na poziomie wyższym, dobrze przygotowane do szeroko rozumianego pielęgnowania.

Ważna jest również popularyzacja nowych kompetencji zawodowych pielęgniarek i położnych oraz pokazanie samodzielności zawodowej pielęgniarek i położnych w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych. Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że adepci Pielęgniarstwa i Położnictwa to znakomicie wykształceni i świetnie wykwalifikowani eksperci medyczni, którzy mogą realizować się zawodowo w wielu sferach i nadal zdobywać nowe umiejętności i specjalizacje.

Jedną z twarzy kampanii „Stawiam na przyszłość” jest absolwentka naszej Uczelni – Karolina Czechowska, która w trakcie inauguracji kampanii podkreślała „Już od najmłodszych lat interesowałam się medycyną, naturą, ludzkim ciałem i zdrowiem. Od zawsze wiedziałam, że wybiorę studia medyczne. Wiedziałam, że najbliższe memu sercu jest pielęgniarstwo, ponieważ dawało mi możliwość być jak najbliżej pacjenta, mieć świadomy wpływ na jego zdrowie, poprawę jakości jego życia i samopoczucia. Na pewno w podjęciu decyzji pomogła mi babcia, która od 40 lat jest pielęgniarką i nadal pracuje w zawodzie.  Zawsze mi powtarzała, że będąc pielęgniarką, będę miała ciekawą pracę i będę pełniła ważną rolę w zespole interdyscyplinarnym. Zawsze wierzyła, że pielęgniarstwo będzie na tak wysokim poziomie, jak teraz.”


Więcej o kampanii: http://stawiamnaprzyszlosc.pl/

Oprac. na podstawie mat. Ministerstwa Zdrowia; grafika: Ministerstwo Zdrowia

 

Printer Friendly, PDF & Email