Stypendium Rządu Francuskiego dla doktorantki WUM

Anna Helena Mazurek - studentka VI roku farmacji na Wydziale Farmaceutycznym WUM, a zarazem doktorantka Szkoły Doktorskiej WUM, uzyskała Stypendium Rządu Francuskiego w wysokości 13 420 EUR na realizację doktoratu łączonego (International Dual Degree PhD, doctorat en cotutelle) o tematyce: „Analysis of the selected endocrine disrupting chemicals and their binding to the estrogen receptor with the application of QM and MM calculations”.

Opiekunami projektu będą: ze strony polskiej - dr hab. n. farm. Łukasz Szeleszczuk z Zakładu Chemii Fizycznej WUM, zaś ze strony francuskiej - prof. Thomas Simonson z Laboratoire de Biochimie, École Polytechnique.

Projekt jest częścią współpracy pomiędzy Wydziałem Farmaceutycznym WUM a École Polytechnique.

Stypendia skierowane są do studentów, którzy chcieliby uzyskać stopień naukowy doktora jednocześnie we Francji i w Polsce. W skład polsko-francuskiej komisji rekrutacyjnej wchodzą przedstawiciele Ambasady Francji, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, polskich uniwersytetów oraz Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA). Więcej na stronie

Grafika: źródło https://www.pologne.campusfrance.org/pl/bgf-doktorat-cotutellecodirecti…