Granty Klubu 30 Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego dla badaczki z naszej Uczelni

Dr Aleksandra Gąsecka z I Katedry i Kliniki Kardiologii UCK WUM otrzymała dwa prestiżowe granty Klubu 30 Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego na realizację prowadzonych przez siebie badań naukowych.

Grant w wysokości 50 tys. zł, dedykowany młodym naukowcom, dr Aleksandra Gąsecka uzyskała na realizację projektu: „Płytkowe pęcherzyki zewnątrzkomórkowe w predykcji zakrzepicy implantowanej przezcewnikowo zastawki aortalnej”. Drugi – wyjazdowy - Specialized Research Fellowship, na realizację projektu „Platelet extracellular vesicles as biomarkers of developing coronary thrombosis”. Grant ten, opiewający na kwotę 10 tys. euro, zostanie zrealizowany przez dr Aleksandrę Gąsecką w ramach stażu z zakresu kardiologii interwencyjnej w Uniwersyteckim Centrum Medycznym w Utrechcie.

Grant naukowy dla Młodych Naukowców Klubu 30 Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego przeznaczony jest na realizację projektu badawczego poświęconego chorobom układu krążenia prowadzonego przez ośrodek wskazany przez wnioskodawcę. Wnioski o Grant mogą̨ składać członkowie PTK przed ukończeniem 35.
Tematem programu badawczego prowadzonego przez grantobiorcę w ramach Grantu wyjazdowego Specialized Research Fellowship może być: medycyna podstawowa / medycyna translacyjna, kardiologia kliniczna, obrazowanie i elektrofizjologia, chirurgia, sercowo–naczyniowa, niewydolność serca, kardiologia eksperymentalna, kardiologia interwencyjna Grant wyjazdowego „Klubu 30” Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.