Kolejna dwójka naukowców WUM-UW z mikrograntem

Dr hab. Ernest Kuchar – Kierownik Kliniki Pediatrii z Oddziałem Obserwacyjnym UCK WUM oraz dr hab. Kamilla Bargiel-Matusiewicz z Katedry Psychologii Zdrowia i Rehabilitacji Wydziału Psychologii UW otrzymali dofinansowanie na realizację projektu pt. „Identyfikacja czynników zwiększających odsetek zaszczepienia dzieci i młodzieży”.

Celem współpracy naukowców jest określenie strategii skutecznie podnoszących poziom zaszczepienia polskiej populacji oraz zaplanowanie i przeprowadzenie zaadresowanych do rodziców działań,  które zwiększą skłonność do szczepienia dzieci i młodzieży. Kierownikiem projektu jest dr hab. Ernest Kuchar.

Środki o łącznej wartości 10 tys. przyznane przez obie Uczelnie posłużą do przeprowadzenia badania wstępnego, którym będzie przygotowanie przeglądu systematycznego literatury dotyczącego tematu projektu. W ramach planowanych działań odbędzie się m.in. szkolenie w z zakresu przygotowania przeglądu. Zostanie także przygotowany protokół przeglądu i manuskrypt - ten zaś będzie przetłumaczony i złożony do publikacji.

Po przeprowadzeniu badania wstępnego badacze wystąpią o grant w konkursie OPUS Narodowego Centrum Nauki.