NCBiR dofinansuje projekt konsorcjum, którego członkiem jest WUM

Wniosek złożony przez konsorcjum Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego (lider), Warszawski Uniwersytet Medyczny, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny oraz Akademię Leona Koźmińskiego w konkursie GOSPOSTRATEG II otrzyma dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w wysokości 14 452 346,25 zł. Kwota, która przyznano naszej Uczelni wynosi 3 211 375,00 zł.

Środki finansowe zostaną wykorzystane na realizację projektu pt. ”Odmowa szczepień jako wyzwanie dla polityki zdrowotnej państwa, zaufania społecznego, zdrowia publicznego oraz polityki rodzinnej i społecznej”. Doceniona inicjatywa stanowi odpowiedź na obserwowane od wielu lat zjawisko wzrostu liczby odmów przy realizacji szczepień ochronnych. Badacze zmierzą się również z kwestią niezwykle obecnie aktualną – problemem medycznych fake newsów. Ze strony WUM za realizację projektu odpowiedzialni są dr hab. Filip Raciborski i dr hab. Mariusz Gujski z Zakładu Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii. Planowany termin rozpoczęcia projektu to 1 marca 2021 r., zaś jego zakończenie to 28 lutego 2024 r.

GOSPOSTRATEG jest konkursem zaadresowanym do jednostek naukowych i konsorcjów. Jest realizowany w ramach Strategicznego Programu Badań Naukowych i Prac Rozwojowych „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków. W konkursie można było ubiegać się o dofinansowanie do kwoty 15 mln. Złotych.