Współpraca WUM i IGBZ PAN

Współpraca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Instytutu Genetyki i Biotechnologii Zwierząt Polskiej Akademii Nauk była tematem spotkania Rektora prof. Zbigniewa Gacionga i Dyrektor Instytutu prof. Agnieszki Wierzbickiej, w którym uczestniczyli również Prorektorzy: prof. Piotr Pruszczyk i prof. Paweł Włodarski oraz Dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego prof. Maciej Słodkowski.

Uniwersytet i Instytut zawarły dwie umowy: ramową o współpracy naukowej i dydaktycznej oraz dotyczącą kształcenia doktorantów Instytutu w Szkole Doktorskiej WUM.

Umowa o współpracy naukowej i dydaktycznej, której okres realizacji został określony na 4 lata, począwszy od 1 września 2020r., dotyczy ustalenia zasad wymiany pracowników naukowych, doktorantów i studentów oraz prowadzenia wspólnych badań naukowych i świadczenia wzajemnych usług dydaktycznych przez pracowników obu instytucji.

Umowa określa zasady współpracy Uniwersytetu i Instytutu w zakresie kształcenia doktorantów z Instytutu w Szkole Doktorskiej WUM, finansowania stypendiów doktoranckich i badań realizowanych w ramach planu badawczego doktorantów.

Fot.: Michał Teperek
Dział Fotomedyczny