Powstaje film edukacyjny dla studentów WUM dotyczący zasad odbywania zajęć praktycznych w czasie epidemii

W zbliżającym się roku akademickim studenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego będą kształcić się w systemie hybrydowym łączącym nauczanie online z zajęciami „kontaktowymi”. Zajęcia praktyczne będą odbywać się z zachowaniem reżimu sanitarnego. 23 września rozpoczęto zdjęcia do filmu instruktażowego ilustrującego właściwe zachowania w czasie pandemii. Adresatem filmu jest cała społeczność studentów WUM, przede wszystkim studenci pierwszego roku.

Film będzie pokazywał modelowe zachowania pozwalające zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa SARS CoV-2. Zobaczymy m.in. jak poprawnie myć ręce i zakładać maski. Przypomni także o zasadzie zachowania dystansu na Uczelni i regułach dotyczących ubioru obowiązujących pracowników służby zdrowia.

Film powstaje we współpracy Zakładu Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego WUM z Biurem Prasowym, Działem Fotomedycznym i Biurem Informacji i Promocji.