Spotkanie Rektora z Rektorem UKSW i Prezesem ORL w Warszawie

18 września 2020 r. w siedzibie naszej Uczelni odbyły się spotkania Rektora prof. Zbigniewa Gacionga z Rektorem Uniwersytetu Stefana Kardynała Wyszyńskiego ks. prof. Ryszardem Czekalskim oraz Prezesem Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie panem Łukaszem Jankowskim.

Podczas spotkania dwóch rektorów, dotyczącego kontynuacji współpracy obu uczelni, omówiono dotychczasowe współdziałanie wynikające z zawartego w lutym 2018 r. porozumienia  w sprawie współpracy przy kształceniu przyszłych studentów na kierunku lekarskim UKSW. Przeanalizowano także minione doświadczenia wynikające ze świadczenia usług edukacyjnych z wykorzystaniem zaplecza i unikatowej kadry naukowo-dydaktycznej naszego Uniwersytetu oraz omówiono możliwości dalszej współpracy.

Na spotkaniu z Prezesem ORL w Warszawie panem Łukaszem Jankowskim zadeklarowano kontynuację współpracy, omawiano wyzwania i nowe projekty, uzgodniono założenia i szczegóły współdziałania w zakresie zwiększenia liczby miejsc dla stażystów oraz wspólnych działań na rzecz lekarskiej społeczności. Zarówno Rektor, jak i Prezes byli zgodni, że wśród priorytetów muszą być kwestie dotyczące stażu, który jest przecież początkiem członkostwa młodych lekarzy w samorządzie i kluczowym etapem drogi zawodowej. Mowa była też o pilnej potrzebie kompleksowych zmian w systemie ochrony zdrowia i planach konkretnych inicjatyw. Było to pierwsze po objęciu funkcji rektora WUM przez prof. Zbigniewa Gacionga spotkanie z przedstawicielem warszawskiego samorządu lekarskiego.