Akcje charytatywne

Co roku studenci i pracownicy naszej Uczelni angażują się w ogólnopolskie akcje
mające na celu zbiórkę funduszy i darów rzeczowych dla
potrzebujących.

Jedną z takich ogólnopolskich akcji jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Społeczność WUM dla WOŚP organizuje aukcje charytatywne przedmiotów ofiarowanych przez pracowników, studentów oraz doktorantów naszej Uczelni. Akcja realizowana jest w ramach Samorządu Studentów WUM, Samorządów Wydziałowych oraz organizacji studenckich. Oprócz aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, studenci w ramach Medycznej WOŚP organizują kiermasze, zbiórki, koncert i kwestują z puszkami. Przygotowują punkty, w których przeprowadzają podstawowe badania profilaktyczne, uczą zasad udzielania pierwszej pomocy i udzielają porad zdrowotnych. Celem akcji jest wsparcie WOŚP w zbiórce pieniędzy na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących medycznych zabiegów specjalistycznych, ale również wsparcie dla osób starszych.

Studenci i pracownicy WUM biorą również udział w Szlachetnej Paczce WUM mającej na celu wsparcie rodzin i osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Zakup prezentów świątecznych dla „Naszych Dzieci” to spełnienie marzeń wychowanków dotyczących świątecznych upominków i wsparcie placówki w zakupie podstawowych produktów.

Zbiórki na cele dobroczynne są również celem koncertów charytatywnych Zespołu ECHO. Grupa skupia studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, których łączy pasja do muzyki i bezinteresowna chęć pomagania potrzebującym

Akcje realizowane są w ramach organizacji studenckich: Samorządu Studentów, Samorządów Wydziałowych oraz IFMSA-Poland Oddział Warszawa