WARSZAWSKI Uniwersytet Medyczny

Ogromnym atutem Warszawskiego Uniwersytet Medycznego jest jego lokalizacja:
stolica kraju - Warszawa - największe miasto Polski, centrum polityczne, kulturalne i gospodarcze kraju.
Miasto oferuje swoim mieszkańcom wiele atrakcji: kina, muzea, kawiarnie, parki,
trasy rowerowe. Warszawa to także stabilny pracodawca, oferujący wiele możliwości zawodowych.

Strona Miasta Stołecznego Warszawa

Warszawa - miasto historyczne

Stare Miasto, Zamek Królewski, Łazienki Królewskie, Pałac w Wilanowie, Muzeum Powstania Warszawskiego czy Muzeum POLIN - to tylko niektóre miejsca w stolicy, które opowiadają o długiej i pięknej historii tego miasta.
Więcej


Kultura, sztuka, nauka

Warszawa obfituje w teatry, kina, muzea, galerie, lokale muzyczne, w których można obcować z kulturą, sztuką i nauką w każdej formie. Miasto proponuje również wiele ciekawych i różnorodnych imprez kulturalnych, dedykowanych każdej grupie wiekowej np. Noc Muzeów, Juwenalia, Wianki nad Wisłą. Miłośnicy sztuki scenicznej mogą wybierać z oferty ponad 40 teatrów, w tym Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, z siedzibą Polskiego Baletu Narodowego, wystawiającego arcydzieła największych twórców z Polski i ze świata. Wielbiciele filmów, zarówno kasowych hitów, jak i filmów niskobudżetowych, znajdą coś dla siebie w ponad 25 kinowych lokalizacjach. Na małych i dużych entuzjastów nauki czekają wspaniałe atrakcje w Centrum Nauki Kopernik, w którym mogą zgłębiać prawa nauki samodzielnie przeprowadzając doświadczenia, uczestnicząc w interaktywnych wystawach czy warsztatach naukowych. A to tylko mały ułamek stołecznej oferty kulturalnej. Mieszkańcy Warszawy mogą korzystać z propozycji licznych dzielnicowych domów kultury, oferujących repertuar ciekawych wydarzeń skierowanych do dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a także bibliotek, klubokawiarni i różnych stowarzyszeń. 
Więcej


Życie towarzyskie

Warszawa sprzyja również spotkaniom towarzyskim i dobrej zabawie. Mieszkańcy stolicy uwielbiają spędzać czas na miejskich rozrywkach, spotkaniach przy dobrym jedzeniu, muzyce i tańcach. Stolica jest pełna restauracji, kawiarni, pubów czy klubów. Życiem tętnią również bulwary wiślane i plaże nad Wisłą. 
Więcej


Inne atrakcje

W Warszawie nie ma miejsca na nudę. Sport, spacery, wizyty w centrach handlowych - w stolicy czeka wiele różnorodnych atrakcji. Miłośnicy sportu mogą korzystać z szerokiej gamy klubów fitness, siłowni, również plenerowych – jest ich w Warszawie ponad 100, szkółek sportowych i niemal 40 basenów – w tym basenu olimpijskiego należącego do Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego WUM, a także wziąć udział w bezpłatnych zajęciach z jogi, nordic walkingu czy zumby. Warszawa obfituje również w wiele ścieżek rowerowych i rozległe trasy - jadąc nimi można zwiedzić całe miasto i okolice. Osoby lubiące ruch, a przy okazji chcące poznać nieco historię Warszawy, mogą odkrywać miasto w trakcie grupowych spacerów i zobaczyć jego najciekawsze zakątki, pomniki, ulice, budynki. W stolicy nie brakuje wszelkiego typu lokali do spędzania miłego popołudnia lub wieczoru w towarzystwie przyjaciół i rodziny: restauracji oferujących różnorodne menu czy kawiarni, w których odbywają się nietuzinkowe koncerty. Warszawa to również doskonałe miejsce dla fanów zakupów: mnogość centrów handlowych, sklepów i butików pozwoli na spełnienie każdej potrzeby i zachcianki!
Więcej


Biblioteki

W Warszawie znajduje się kilkaset bibliotek i wypożyczalni, co czyni ją miastem z jednym z największych księgozbiorów w Polsce. Największa w stolicy jest Biblioteka Narodowa, posiadająca w swoich zasobach prawie 9 milionów woluminów, rycin, atlasów, dokumentów etc. oraz Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy – Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego, której zbiory liczą około 1,5 mln woluminów. Oprócz tego są tu liczne biblioteki publiczne, akademickie, w tym Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Biblioteka Główna Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a także specjalistyczne, takie jak Biblioteka Sejmowa czy Centralna Biblioteka Wojskowa. Dla osób poszukujących materiałów do zajęć, książek do napisania prac magisterskich albo po prostu spokoju do nauki - Warszawa oferuje szereg miejsc do wyboru. Biblioteki prowadzą także działalność kulturalną: organizują wystawy, spotkania z autorami, warsztaty, dni seniorów oraz konkursy dla dzieci i młodzieży.
Więcej

Fot. Biblioteka UW i Biblioteka Narodowa - Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0-pl/Wikimedia Commons

 


Zieleń w mieście

Przestrzeń zielona obejmuje prawie jedną czwartą powierzchni Warszawy - to jedno z najbardziej zielonych miast świata! W stolicy znajduje się aż 79 parków, które zajmują obszar 762 ha, zaś w administracyjnych granicach miasta mieści się 12 rezerwatów przyrody i 6 obszarów Natura 2000. Warszawską zieleń stanowią także lasy, które zajmują około 15% powierzchni miasta i mają dużą wartość przyrodniczą. Dzięki dbałości o tereny zielone Warszawa jest uznawana za jedną z najbardziej różnorodnych biologicznie europejskich stolic i cenny obszar przyrodniczy.
Najstarsze z warszawskich parków, stanowiące niegdyś część reprezentacyjnych pałaców to: Ogród Saski, Ogród Krasińskich, Łazienki Królewskie, zespół pałacowo-parkowy w Wilanowie i Park Pałacowy w Królikarni. Każdy z nich jest otwarty dla mieszkańców, którzy mogą w nich odetchnąć, odpocząć i cieszyć się pięknem przyrody.
Więcej


Praca

Warszawa to miasto rozwijające się bardzo dynamicznie. Na terenie stolicy i w jej okolicach działają firmy zarówno polskie, jak i z kapitałem zagranicznym, oferujące wiele ciekawych stanowisk pracy. Czyni to z Warszawy doskonałe miejsce rozwoju zawodowego, zarówno dla osób młodych, jak i doświadczonych pracowników. Na terenie Warszawy i okolic funkcjonuje m.in. około 50 podmiotów leczniczych (szpitali, instytutów, centrów zdrowia), a także wiele firm usługowych, polskich i międzynarodowych, z branży medycznej czy farmaceutycznej. Absolwenci studiów medycznych mogą znaleźć pracę w największych szpitalach o wysokim stopniu referencyjności oraz różnych profilach działalności, m.in. Centralnym Szpitalu Klinicznym przy ul. Banacha, Samodzielnym Publicznym Szpitalu Okulistycznym przy ul. Sierakowskiego, szpitalach pediatrycznych i ginekologiczno-położniczych. Równie duże perspektywy zawodowe czekają na absolwentów kierunków farmaceutycznych oraz nauk o zdrowiu, mogących znaleźć zatrudnienie w urzędach i instytucjach, których działalność dotyczy tych dziedzin. W Warszawie swoje siedziby mają m.in.: Ministerstwo Zdrowia, Główny Inspektorat Sanitarny, Państwowa Inspekcja Farmaceutyczna, czy Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.


Transport

Ogromnym plusem stolicy jest rozbudowana sieć komunikacji miejskiej, którą tworzą autobusy, tramwaje, metro i pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej. Warszawskim Transportem Publicznym (WTP) można szybko i wygodnie poruszać się po całym mieście oraz dojechać do wielu miejscowości sąsiadujących z Warszawą. Z pojazdów WTP można korzystać na podstawie biletów, do kupienia w wielu punktach na terenie całego miasta: automatach biletowych, wybranych kioskach i sklepach, Punktach Obsługi Pasażerów oraz za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne, co przyśpiesza proces podróżowania i czyni go naprawdę łatwo dostępnym. Dużym atutem Warszawy, nadającym jej charakter miasta międzynarodowego, jest Lotnisko Chopina - największy port lotniczy w Polsce, znajdujący się na południowy zachód od centrum miasta, do którego można dojechać korzystając z transportu publicznego. 
Więcej