Sport i rekreacja

Uczelnia zachęca do podejmowania aktywności fizycznej,
oferując swoim studentom szeroki wybór zajęć sportowo-rekreacyjnych.
Przedstawicie Społeczności WUM oraz mieszkańcy Warszawy mogą korzystać
z nowoczesnego Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego WUM.

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu prowadzi zajęcia wychowania fizycznego dla studentów Uczelni. Program wychowania fizycznego i metody jego realizacji są nieustannie weryfikowane i unowocześniane na podstawie prowadzonych badań dotyczących sprawności fizycznej, wydolności i budowy ciała młodzieży akademickiej.

Akademicki Związek Sportowy WUM

Klub Uczelniany AZS działa na Uczelni od ponad 50 lat. Jest jednym z największych klubów sportowych na uczelniach wyższych w Polsce, stanowi część AZS Środowiska Warszawa. W jego ofercie znajdują się m.in.  żeglarstwo, badminton, pływanie, judo, koszykówkę, piłkę nożną, piłkę ręczną, piłkę siatkową i wspinaczkę, fitness, karate, latino ladies, zumba. Członkowie sekcji reprezentują Klub podczas zawodów odbywających się w ramach Akademickich Mistrzostw Warszawy i Województwa Mazowieckiego, Mistrzostw Polski Szkół Wyższych oraz Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych.

Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne WUM

Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne WUM to nowoczesny obiekt sportowy, przeznaczony dla miłośników różnych aktywności fizycznych w każdym wieku! Jest to nowoczesny kompleks łączący kilka funkcji: ośrodka sportowego, rehabilitacyjnego i dydaktyczno-naukowego.

Obiekty CSR WUM:

Sala taneczna - powierzchnia 126 m², profesjonalny drewniany parkiet, lustrzane ściany, klimatyzacja oraz system audio, do którego można podłączyć zewnętrzne źródło dźwięku.

Wielofunkcyjna hala sportowa - wymiary 26 x 45 x 12,5 m, łączna powierzchnia 1 159 m² z możliwością podziału na trzy oddzielne sektory treningowe. Hala przeznaczona do gier zespołowych: piłki koszykowej, siatkowej, halowej piłki nożnej, piłki ręcznej czy tenisa ziemnego.

Taras dachowy - powierzchnia 350 m², osłonięty przed słońcem i deszczem, z widokiem na otaczającą zieleń oraz zachody słońca. Idealny do organizacji imprez okolicznościowych.

Basen olimpijski - głębokość 2,0-2,1 m, 10 torów o szerokości 2,5 m, ruchome wypłycające dno, trybuny na 670 osób, przesuwalny pomost umożliwiający podział niecki basenowej na dwa 25-metrowe baseny, temperatura wody 26-28°C, hala basenowa wyposażona w pływalnię szkoleniowo-rozgrzewkową z 4 torami, temperatura wody 29°C. Na basenie mogą odbywać się zajęcia rekreacyjne, nauka pływania dla dorosłych i dla dzieci, aqua aerobik, a także zawody sportowe.

Sala sportów walki - powierzchnia 130 m², profesjonalne maty, worki bokserskie, manekiny do rzutów oraz drewniane manekiny do treningu uderzeń, na ścianach lustra oraz drabinki gimnastyczne, klimatyzacja oraz system audio, do którego można podłączyć zewnętrzne źródło dźwięku.

Printer Friendly, PDF & Email