Nowe Władze Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Dziś, 31 sierpnia 2020 r. Rektor prof. Mirosław Wielgoś podczas uroczystego posiedzenia Senatu obu kadencji – obecnej i przyszłej, przekazał insygnia władzy rektorskiej: łańcuch, berło i pierścień następcy - prof. Zbigniewowi Gaciongowi. Czteroletnia kadencja nowych władz rozpocznie się 1 września 2020 r.

Jutro obowiązki prorektorów obejmą: prof. Agnieszka Cudnoch-Jędrzejewska - Prorektor ds. Personalnych i Organizacyjnych, prof. Marek Kuch - Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia, prof. Piotr Pruszczyk - Prorektor ds. Nauki i Transferu Technologii oraz prof. Wojciech Lisik - Prorektor ds. Klinicznych i Inwestycji oraz prof. Paweł Włodarski - Prorektor ds. Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju.

Prof. Wielgoś podziękował władzom rektorskim, dziekańskim i kanclerskim, kadrze akademickiej, pracownikom administracji, doktorantom i studentom za otrzymane wsparcie, a przede wszystkim za wspólną pracę na rzecz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Prof. Zbigniew Gaciong – Rektor WUM kadencji 2020-2024 w swoim expose podziękował prof. Mirosławowi Wielgosiowi oraz ustępującym władzom, a także przedstawił plany i zamierzenia na swoją kadencję.

W spotkaniu uczestniczyli również ustępujący prorektorzy: prof. Barbara Górnicka, prof. Jadwiga Turło, prof. Lidia Rudnicka, prof. Wojciech Braksator, prof. Krzysztof J. Filipiak, prof. Piotr Małkowski, prof. Andrzej Deptała.

Całość wystąpienia Rektora - prof. Zbigniewa Gacionga:

Biuro Prasowe WUM

Fot.: Michał Teperek