Recenzja książki “Phage Therapy: A Practical Approach” w prestiżowym międzynarodowym periodyku

Data dodania: 21.07.2020
W majowym numerze czołowego, światowego czasopisma poświęconego chorobom zakaźnym „Lancet Infectious Diseases” (IF = 24, 446) ukazała się ocena książki “Phage Therapy: A Practical Approach”, której redaktorami są naukowcy związani z WUM: prof. Andrzej Górski, dr hab. Ryszard Międzybrodzki i dr Jan Borysowski.

Autorem recenzji zatytułowanej: „Terapia fagowa wkrótce stanie się szeroko dostępna” jest autorytet w tej dziedzinie - prof. S. Abedon z USA.  

W tekście podkreśla się, że jest to już druga książka pod redakcją wymienionych naukowców na temat terapeutycznej roli bakteriofagów – poprzednia wydana w Caister Academic Publications, ukazała się  w 2014 r. Jednak najnowsza pozycja w odróżnieniu od tej sprzed sześciu lat, która dotyczyła biologii fagów, skupia się przede wszystkim na praktycznych aspektach terapii fagowej.
Książka zawiera 16 rozdziałów przygotowanych przez międzynarodowych ekspertów, w tym przedstawicieli European Medicines Agency, Federal Drug Administration i National Institutes of Health. Pozycja została wydana przez globalną oficynę Springer Nature.

Mimo różnych trudności towarzyszących rozwojowi terapii fagowej recenzent jest nader optymistyczny co do jej perspektyw. Zwieńczeniem tekstu jest swoista rekomendacja  książki, jako ważnego przewodnika dla lekarzy-praktyków w szerokim stosowaniu wspomnianej terapii.

Pełna treść recenzji_101 Kb

Fot. okładki: https://link.springer.com/book/10.1007/978-3-030-26736-0

 

Anna Lisicka
Biuro Informacji i Promocji WUM

 

Printer Friendly, PDF & Email