W hołdzie lekarzom i lekarkom

Data dodania: 06.07.2020
Grupa warszawskich śpiewaków operowych wraz z pisarką Sylwią Chutnik nakręciła film dedykowany lekarzom i ich pracy w okresie COVID-19.

Jak deklarują na wstępie autorzy, film powstał „w hołdzie lekarzom i lekarkom – w podziękowaniu za ich pracę, poświęcenie i empatię, za ryzykowanie własnego zdrowia i życia.

Autorka tekstu - pisarka, varsavianistka, publicystka i felietonistka, trzykrotnie nominowana do literackiej Nagrody NIKE, Sylwia Chutnik wraz z zespołem odpowiadającym za realizację filmową, animację i produkcję (Hektor Werios, Adam Szynyszyn, Magdalena Nowacka-Kolano, Robert Dwornicki) z doskonałymi głosami operowymi Giuseppe Varano, Ewy Majcherczyk i Anny Bernackiej, przy akompaniamencie fortepianowym Natalii Gaponenko, nagrali film krótkometrażowy oparty na arii Kalafy z opery Turandot Giacomo Puccini'ego.

W filmie pojawiają się też, na zdjęciach z pracy w okresie epidemii COVID-19, przedstawiciele WUM: pracownicy naszych szpitali klinicznych oraz doktoranci: dr Michał Marchel, dr hab. Tomasz Mazurek, dr Aleksandra Gąsecka, dr Łukasz Kołtowski, dr Marta Starczewska, lek. Carlo Bieńkowski, Prof. Krzysztof J. Filipiak. 

Film do obejrzenia pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=ezBWFNhyFtU&feature=youtu.be&fbclid=IwA…
 

Printer Friendly, PDF & Email