Agencja Badań Medycznych wsparła kolejny projekt badawczy naszego naukowca dotyczący walki z pandemią

15 czerwca br. konsorcjum, w skład którego wchodzi Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Human Biome Institute, podpisało umowę z Agencją Badań Medycznych na dofinansowanie projektu badawczego w ramach konkursu COVID-19. Kierownikiem i głównym badaczem projektu jest dr Jarosław Biliński z Katedry i Kliniki Hematologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych UCK WUM.

Dzięki uzyskanemu grantowi przeprowadzone zostanie innowacyjne i nowatorskie badanie kliniczne pt. „Badanie kliniczne wieloośrodkowe, randomizowane, podwójnie zaślepione, kontrolowane placebo oceniające wpływ transplantacji mikrobioty jelitowej pełniącej funkcję modulatora odpowiedzi zapalnej (immunomodulacja), dołączonej do terapii standardowej, na redukcję ryzyka progresji choroby COVID19 z nasilającą się burzą cytokinową i procesem zapalnym".

Projekt będzie realizowany do 31 grudnia 2021 roku.