Kolejni specjaliści WUM konsultantami wojewódzkimi

Dwoje naukowców reprezentujących naszą Uczelnię otrzymało akty powołania od wojewody mazowieckiego – Konstantego Radziwiłła na stanowiska konsultantów wojewódzkich.

Powołanie na kolejną pięcioletnią kadencję do pełnienia funkcji konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie diabetologii otrzymała prof. Agnieszka Szypowska kierująca Zespołem Diabetologicznym w Klinice Pediatrii UCK WUM.

Obowiązki konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie zdrowia publicznego będzie przez najbliższe pięć lat pełnił dr hab. Piotr Tyszko z Zakładu Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego. Docent Tyszko sprawował już funkcje konsultanta od września 2019 r.

Rolą konsultantów wojewódzkich, których powołuje wojewoda mazowiecki w porozumieniu z ministrem zdrowia, jest m.in. przeprowadzanie kontroli podmiotów leczniczych w zakresie jakości świadczeń oraz nadzór nad stroną merytoryczną doskonalenia zawodowego i szkolenia specjalizacyjnego. Zadaniem konsultantów jest też przygotowanie informacji o zasobach i potrzebach kadrowych w ich specjalizacjach.

Anna Lisicka
Biuro Informacji i Promocji WUM

Fot./ Źródło: Wyborcza.pl; http://fbr-konferencja.sam3.pl/strona-27-moderatorzy.html