Kolejne projekty WUM z dofinansowaniem Agencji Badań Medycznych

Dwa projekty, w których WUM jest sponsorem badania klinicznego, otrzymają dofinansowanie Agencji Badań Medycznych w ramach pierwszego konkursu na wsparcie niekomercyjnych badań klinicznych.

Kierownikami docenionych projektów z obszaru pediatrii, kardiologii i neonatologii są:

dr hab. n. med. Małgorzata Pańczyk-Tomaszewska - kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii i Nefrologii UCK WUM. Projekt zatytułowany „Ocena skuteczności i bezpieczeństwa nebiwololu w leczeniu nadciśnienia tętniczego u nastolatków” (plik pdf 135 kb) będzie realizowany w ww. Klinice WUM wraz z partnerami: Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalem Klinicznym im. L. Zamenhofa w Białymstoku, Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Krakowie, Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, Instytutem-Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, Charles University in Prague oraz Mitera Children’s Hospital. Kwota uzyskanego dofinansowania to 12 360 590,00 zł;

dr hab. n. med. Renata Bokiniec - kierownik Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka Szpitala im. ks. Anny Mazowieckiej.
Projekt o nazwie „Ocena częstości występowania przetrwałego nadciśnienia płucnego noworodków w grupie noworodków urodzonych pomiędzy 32 a 42 tygodniem ciąży leczonych salbutamolem” będzie realizowany ww. Klinice WUM z następującymi partnerami: Samodzielnym Publicznym Szpitalem  Klinicznym nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, SP ZOZ Szpitalem Uniwersyteckim w Krakowie, Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu, Szpitalem Uniwersyteckim im. Karola Marcinkiewicza w Zielonej Górze Sp. z o.o., Szpitalem Uniwersyteckim nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy, Wielospecjalistycznym Szpitalem SP ZOZ w Nowej Soli, Szpitalem Specjalistyczny nr 2 w Bytomiu oraz Children's Hospital Of Eastern Ontario. Przyznana kwota dofinansowania to 14 814 484,00 zł.

Anna Lisicka
Biuro Informacji i Promocji