Kardiolog z WUM zakwalifikowana do renomowanego programu szkoleniowego

Data dodania: 15.05.2020
Dr hab. n. med. Agnieszka Kapłon-Cieślicka z I Katedry i Kliniki Kardiologii UCK WUM weźmie udział w prestiżowym dwuletnim programie szkoleniowym dla młodych naukowców „Advanced Cardiovascular School - International program for young cardiologists”, prowadzonym przez byłego Prezydenta Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC) – prof. Panosa Vardasa.

Do programu, realizowanego przez ESC w porozumieniu z przemysłem farmaceutycznym (The Servier Advanced Cardiovascular School – SACVS), zakwalifikowało się 16 młodych kardiologów z krajów członkowskich ESC. Sześciu z nich zajmie się kardiologią inwazyjną, sześciu - najważniejszym problemem kardiologii nieinwazyjnej - niewydolnością serca. Dr Agnieszka Kapłon-Cieślicka została członkinią grupy zajmującej się niewydolnością serca.

Kwalifikacja do programu oparta była na ocenie dorobku naukowego, dotychczasowych publikacji i rozwoju kariery zawodowej. Każdy aplikujący w Europie musiał również przedstawić list polecający znanego kardiologa - opiekuna naukowego. Rekomendacji dr hab. med. Agnieszce Kapłon-Cieślicka udzielił prof. Krzysztof J. Filipiak z I Katedry i Kliniki Kardiologii UCK WUM.

Drugim Polakiem zakwalifikowanym do tego programu jest prof. Miłosz Jaguszewski z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.