WUM na warszawskim salonie edukacyjnym

6 i 7 marca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, w trakcie XXXIII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego PERSPEKTYWY 2020, licealiści zainteresowani studiowaniem medycyny mieli okazję poznać ofertę edukacyjną Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - jednej z najlepszych Uczelni medycznych w Polsce.

Do wyboru wyróżniającej się ścieżki kształcenia przekonywali przedstawiciele uczelnianego Biura Rekrutacji i Organizacji Kształcenia, którzy udzielali szczegółowych informacji na temat proponowanych przez WUM kierunków studiów, zasad rekrutacji oraz kwestii formalnych związanych z naborem. Ponadto, liczna grupa Studentów dzieliła się wiedzą i doświadczeniem o praktycznym wymiarze kształcenia na naszym Uniwersytecie.

Wszyscy zainteresowani nauką w WUM mogli również wziąć udział w oficjalnej prezentacji Uczelni, poprowadzonej przez dra Longina Niemczyka - sekretarza Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej, która odbyła się pierwszego dnia targów - 6 marca w Sali Sienkiewicza.

Warszawskie targi organizowane przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” stanowią cykliczną inicjatywę, która służy pomocą młodym ludziom w planowaniu ścieżki edukacyjnej. Tegoroczny Salon odbył się pod honorowym patronatem: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Jarosława Gowina, Minister Edukacji Narodowej - Dariusz Piontkowski, Prezydenta m.st. Warszawy - Rafała Trzaskowskiego oraz Przewodniczącego KRASP - prof. Jana Szmidta.

W tym roku w ramach XXXIII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego PERSPEKTYWY 2020, oprócz Salonu Szkół Wyższych i Policealnych, odbył się także Salon Szkół Zagranicznych Study Abroad oraz Warszawski Salon Liceów.

Fot. Wanda Widomska