Komunikat Rektora - Prof. Mirosława Wielgosia w sprawie zagrożenia koronawirusem

Szanowni Państwo,

W związku z komunikatem dot. koronawirusa, który wystosował Główny Inspektor Sanitarny - 2 marca 2020 roku adresowanym do profesjonalistów medycznych, mając na względzie bezpieczeństwo i dynamikę sytuacji epidemiologicznej, rekomenduję społeczności akademickiej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odwołanie konferencji i imprez o charakterze masowym, jednocześnie wstrzymując wydawanie zezwoleń na ich organizację w najbliższym czasie.

Przypominam również o podstawowych zasadach higieny, jakich należy przestrzegać, aby zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem.

Z uwagi na wzrost liczby zachorowań na świecie wywołanych koronawirusem SARS-CoV-2, apeluję o śledzenie bieżących doniesień na ten temat zamieszczanych na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego https://gis.gov.pl/, komunikatów MSZ publikowanych na www.gov.pl/web/dyplomacja/informacja-msz-w-zwiazku-z-rozprzestrzenianiem-sie-koronawirusa oraz bieżących informacji wewnątrzuczelnianych. 

Proszę o zapoznanie się z treścią komunikatu Głównego Inspektora Sanitarnego dla profesjonalistów medycznych: https://gis.gov.pl/aktualnosci/komunikat-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-profesjonalistow-medycznych/

 

Rektor
Prof. Mirosław Wielgoś