Zaproszenie dla mediów

Jego Magnificencja prof. dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś - Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. dr hab. n. med. Krzysztof Zieniewicz - Kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby, dr hab. Rafał Stec - Kierownik Kliniki Onkologii mają zaszczyt zaprosić na konferencję prasową na temat stanu polskiej transplantologii na początku 2020 roku, w 25. rocznicę pierwszego przeszczepienia wątroby u osoby dorosłej połączoną z otwarciem Kliniki Onkologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM, która odbędzie się we wtorek, 28 stycznia 2020 r., o godz. 10:30 w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym UCK WUM, ul. Żwirki i Wigury 63 A, sala konferencyjna, poziom -1.

Agenda spotkania

10:30    Przywitanie gości - JM prof. Mirosław Wielgoś – Rektor WUM
10:35-11:30     Wystąpienia:

• prof. Krzysztof Zieniewicz - Kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby CSK UCK WUM
  • prof. Sławomir Nazarewski - Kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej CSK UCK WUM
  • dr hab. Maciej Kosieradzki - Kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej SKDJ UCK WUM
  • dr hab. Rafał Stec - Kierownik Kliniki Onkologii CSK UCK WUM
  • Krzysztof Zając - Koordynator transplantacyjny CSK UCK WUM

11:30    Pytania dziennikarzy; czas dla fotoreporterów
11:45    Przejście do wystawy „Solidarnie dla transplantacji”
12:00    Otwarcie Kliniki Onkologii CSK UCK WUM
12:40    Zakończenie spotkania

Gośćmi specjalnymi konferencji prasowej będą: prof. Jacek Pawlak - kierował zespołem, który w 1994 r. przeprowadził pierwszy w Polsce udany przeszczep wątroby u osoby dorosłej i Jadwiga Buczek - pacjentka, której wówczas przeszczepiono wątrobę.

Kontakt dla mediów:
Marta Ewa Wojtach – Dyrektor Biura Prasowego - Rzecznik prasowy WUM, rzecznik@wum.edu.pl
Kamilla Walczak, Dział Prasowy WUM, tel. 512 919 879; media@wum.edu.pl
Klaudia Wendycz, Dział Prasowy WUM, 512 919 952; media@wum.edu.pl